NALLIHAN İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ UYARDI

Haberi Paylaş

 

Nallıhan İlçe Emniyet Müdürlüğü, son günlerde telefon yoluyla gerçekleştirilen dolandırıcılık olaylarına karşı vatandaşı uyardı.

Nallıhan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün açıklamasında telefon yoluyla dolandırıcılık suçunun mağduru olmamak için uyarılar  yer aldı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
“Son günlerde, ilçemizde çok sayıda dolandırıcılık olayı gerçekleşmiştir. Sizi telefonla arayarak kendisini polis ve savcı, olarak tanıtıp bankaya para yatırmanızı, havale veya EFT yapmanızı, hesap açmanızı veya bir yere para ya da altın bırakmanızı isteyenlere asla inanmayınız. Polis, Jandarma, Cumhuriyet Savcısı veya herhangi bir kamu personeli, hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan ziynet eşyası, para ve altın teslimi, havale veya EFT yapılmasını kesinlikle istemez.

Telefon görüşmeleri esnasında arka plandan gelen telsiz sesleri ile korku ve panik oluşturma amaçlı senaryolara kesinlikle itibar etmeyiniz.

Telefonunuza gelen SMS metinlerindeki şifreleri, numaraları ve kredi kartı bilgilerinizi sakın kimseyle paylaşmayınız. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde lütfen telefonu kapatınız. Zaman kaybetmeden, Nallıhan İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün 0312 785 14 25 numaralı telefonunu hemen arayınız ya da Polis Merkezi Amirliğimize müracaat edin”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir