Ayhan Sümer vefat etti

Haberi Paylaş

 

Başkent Ankara Meclisi Onursal Başkanı ve Nallıhan Vakfı Başkanı Ayhan Sümer vefat etti.

Yaşamı boyunca Nallıhanlıların gönüllerinde taht kurarak Ankara ve Nallıhan’a büyük hizmetlerde bulunan ayrıca hayırseverliligi ile tanınan Ayhan Sümer ‘in vefatı Ankara ve Nallıhan’da üzüntüyle karşılandı.

1930 Nallıhan doğumlu olan merhum Ayhan SÜMER, bir iş insanı olmakla birlikte sanat, spor, eğitim alanında eşinin de desteğiyle kazandırdığı kurumlar, yaptığı yardımlarla öne çıkmaktadır. Nallıhan Vakfı ve Ankara Vakfı başta olmak üzere birçok vakıf, dernek ve spor kulübünde kurucu, yönetici ve başkan olarak görev yapan Ayhan Sümer son olarak Nallıhan’da görkemli Nallıhanlı Çanakkale Şehitleri Anıtı’nı yaptırmıştır. Öğrenci yurdu, okul yaptırması dışında bugüne kadar 2070 öğrenciye burs vermiştir. 2008 yılında TBMM Üstün Hizmet Ödülü alan SÜMER’e Ankara Valiliği, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara Ticaret Odası, Ankara Üniversiteliler Derneği de ödül vermiştir.

Üniversite ve yüksekokul öğrencilerine burs vererek eğitim çalışmalarını yürütürken, sanat alanında etkinlikler düzenleyerek toplumsal katkılarını kurucusu olduğu Çağdaş Eğitim Vakfı’yla 1995’den beri sürdürmüştür.

Merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir