Haberi Paylaş

 

 

Yerli üreticiyi desteklemeye devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Halk Ekmek Fabrikası, kadın üreticilerin ağırlıklı olduğu kooperatiflerle iş birliği yaparak yerli üreticilerin ürünlerini satın alıyor.

Ankara’da yerli üreticiyi desteklemek amacıyla başlatılan uygulamada turşudan salçaya, yumurtadan bulgura kadar bir çok ürün stantlarda yerini alarak uygun fiyatlarla satılıyor.
Çubuk, Kalecik ve Ayaş başta olmak üzere birçok ilçede bulunan ve kadın üreticilerin ağırlıklı olduğu kooperatiflerle bağlantı yapılırken birçok tarımsal kooperatifi olan aynı zamanda ürün çeşitliliği ve üretici kadın nüfusu bakımından geniş bir yelpazede yer alan Nallıhan İlçesi ile ilgili bu kapsamda  her hangi bir çalışma yapılmıyor.

Ankara Büyükşehir Belediyesi yerli üreticilere yönelik desteğini çeşitlendirerek sürdürken Nallıhan ilçesinde kırsal kalkınmaya yönelik yerli üreticileri teşvik etmek ve ekonomik yönden desteklemek amacıyla kadın üreticilerin ağırlıklı olarak bulunduğu kooperatiflerimiz ile bir an önce görüşmeler  yapılarak üreticilerimizin teşvik edilmesi ve bu uygulamadan yaralandırılması gerekiyor.

Dileğimiz, bir an önce İlçe yöneticilerinin de desteği ile
Nallıhan’da yerel ürünlerin ön plana çıkarılarak alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması  ve bu ürünlerin pazarlanmasına yönelik çalışmaların yapılması.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir