1350 adet gıda kolisinin dağıtımına başlandı.

Haberi Paylaş

 

 

Koronavirüsle mücadelede sosyal yardım çalışmaları kapsamında Ankara Valiliği tarafından İlçemize gönderilen 1350 adet gıda kolisinin dağıtımına başlandı.

Nallıhan Kaymakamlığına gönderilen ve Nallıhan Belediyesi işbirliği ile Nallıhan’da dar gelirli ailelere dağıtılması öngörülen gıda kolilerinin 600 adetinin dağıtımının gerçekleştirildiği kalan 750 adet kolinin ise önümüzdeki günlerde ve Ramazan ayı içinde dağıtımının yapılacağı belirtildi.
Yapılan açıklamaya göre gıda yardımlarından Vakıf yardım sisteminde kayıtlı vatandaşlar ile vakıfa başvuru yaparak durumu uygun görülen vatandaşlar yararlandırılırken gıda kolilerinin içeriğinde 2 litrelik sıvı yağ, 2 kg un, 2 kg toz şeker, 500 gr makarna, 1 kg şehriye, 400 gr zeytin, 1 kg mercimek, 1 kg nohut, 2 kg pirinç, 1 kg bulgur, 750 gr sofra tuzu, 500 gr çay, 830 gr salça, 180 gr fındık kreması, 500 gr irmik, 750 gr küp şeker, 72 gr hazır çorba, 58 gr hazır tavuk çorba ve 380 gr reçel bulunuyor.

Yardımların , İlçe genelinde yaşayan dar gelirli, mağdur durumdaki ailelere, yaşlı ve kimsesiz kişilere, engelli vatandaş ve ailelerine ekipler vasıtasıyla dağıtımının yapıldığını belirten Nallıhan S. Y. D. Vakfı Müdürü İbrahim Elagöz yardım paketlerinin büyük bir özenle, bizzat hak sahibinin konutlarına kadar teslim edildiğini ve Ramazan ayında da bu yardımların devam edeceğini belirtti. Gıda dağıtımı organizasyonunda başta Nallıhan Belediyesi olmak üzere kendilerine her türlü araç, gereç ve personel desteğinde bulunan kurum ve kuruluşlara teşekkür eden Elagöz, “yaşanılan koronavirüs salgını sürecinde herkese sabır diliyor ve kimsenin evden çıkmamasını tavsiye ediyoruz” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir