Nevzat Ceylan’ın doğa ve hayvan sevgisi takdir topluyor

Haberi Paylaş

Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan’ın doğa ve hayvan sevgisi vatandaşlar tarafından takdir topluyor.

Fırsat buldukça Nallıhan’a gelerek doğa ile başbaşa kalan ve ilçemizin doğal güzelliklerini fotoğraflayıp sosyal medya hesabında  paylaşım yaparak Nallıhanın tanıtımına katkı sağlayan Milletvekilimiz Nevzat Ceylan en son olarak İlçemize bağlı Gökçeöz Mahallesi ormanlık alanında eski muhtar Ünal Sert tarafından kaybolmuş vaziyette bulunan sevimli bir ayı yavrusuyla ilgilendi.

Duyarlı vatandaş tarafından Nallıhan Milli Parklar yetkililerine teslim edilen ve Düzce Yaban Hayvanı Barınağına götürülmesi esnasında  Uzunöz Mahallesi yolu üzerinde yavru ayıyı gören Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan,minik  ayı yavrusunu bir müddet sevdikten sonra hüzünlü bir şekilde uğurladı.

Ceylan “artık bu yavru annesiz olarak, ömrü boyunca Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz döneminde yapılan, Karacabey Ovakorusu Ayı Barınağında yaşamak zorunda kalacak. Çünkü annesiz doğal ortamda yaşama şansı maalesef yok. Yaban hayatının korunması için vatandaşlarımızın bu olayda olduğu gibi yaban hayvanlarına karşı daha duyarlı olmaları gerekir”dedi.

Geçmişte Milli Parklar ve Av-Yaban Hayatı Genel Müdürlüğü görevini yürüten ve şu anda Doğa Koruma Vakfı Başkanlığı, Doğa ve Çevre Derneği Onursal Başkanlığı, Nallıhan Vakfı Genel Sekreterliği, Başkent Ankara Meclisi İcra Kurulu Başkanlığı, Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı Genel Sekreterliği görevlerini yürüten hemşehrimiz ve Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan doğa ve hayvan sevgisiyle gönüllerde taht kurarken Nallıhanlı hemşehrilerimizin de takdirini topluyor.
Fotograf: Nevzat Ceylan


Fotograf: Nevzat Ceylan


Fotograf: Nevzat CeylanBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir