SEVİMLİ AYI YAVRUSU TESLİM ALINDI

Haberi Paylaş

İlçemize bağlı Gökçeöz Mahallesinde tarlada bulunan Sevimli ayı yavrusu Nallıhan Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alınarak Düzce Yaban Hayvanı Barınağına götürüldü.

Olay, geçtiğimiz hafta sonu Gökçeöz Mahallesinde meydana geldi. Mahalle sakinlerinden Ünal Sert isimli vatandaşımız çocuklarıyla birlikte evine 4 km uzaklıktaki tarlasında çalışırken köpeklerin havlama sesi üzerine sesin geldiği yöne giderek arazide kaybolmuş vaziyette bir yavru ayı yı gördüler.

Daha sonra sevimli yavru ayıyı alarak Nallıhan Doğa Koruma ve Milli Parklar yetkililerine teslim eden Ünal Sert, yavruyu bitkin vaziyette gördük ve sahip çıktık. Büyük ihtimalle annesini kaybetti.
yavru ayıyı teslim etmek için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerini hemen arayınca kısa bir zamanda gelen ekipler yavru ayının kontrollerini yaparak götürdüler” dedi minik yavruyu bitkin ve çaresiz durumda görünce üzüldüklerini belirten vatandaşımız. “Yavru ayıyı emin ellere teslim ettik. Şimdi mutluyuz” ifadelerini kullandı.
Milli Parklar yetkilileri tarafından teslim alınan minik ayı yavrusu gerekli bakım ve kontrollerinin ardından Düzce Yaban Hayvan barınağına götürüldü. Burada bir müddet yapılacak bakımın ardından sevimli yavrunun yaşam alanlarına salıncağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir