MAHALLE SAKİNLERİ ARI KOVANLARINDAN ŞİKAYETÇİ

Haberi Paylaş

Atatürk Mahallesi Madenciler Sitesi sakinleri apartmanların hemen yanı başında bulunan arı kovanlarından rahatsızlik duyduklarını dile getirerek yetkililerden önlem alınmasını istediler.

Konutlara yakın mesafede yer alan bölgede vatandaşlar tarafından yapılan arıcılık faaliyetleri nedeniyle korku içinde olduklarını ifade eden Atatürk Mahallesi sakinleri bir çok vatandaşın buraya diğer mahallelerden gelerek arıcılık yaptığını belirtiyorlar. Konutlara çok yakın mesafede yer alan kovanların ilgili mevzuat doğrultusunda buradan alınmasını talep eden vatandaşlar
100′ e yakın arı kovanıyla iç içe olduklarını belirterek
“Bizler arıların korkusundan balkonlarımızda rahat oturamıyor ve pencerelerimizi açamıyoruz. Havaların ısınmasıyla birlikte burada arı sirkülasyonu arttı. Yerleşim yerlerinin bu kadar yakınında arı kovanı olmaz,
Arı kovanları ile birlikte ayrıca mahalle içinde uygun olmayan alanlarda bulunan ve göze hoş gelmeyen ve sağlık açısında tehlike arz eden köpek barınakları ve barakalar ile tavuk kümeslerinin bir an önce kaldırılmasını istiyoruz” ifadelerini kullandılar.

İlgili mevzuata göre arıcılar kovanlarını çevreye rahatsızlık vermeyecek şekilde yerleşim merkezlerine, okula camiye 200 metre, tali yollara 30 metre gibi uzaklığa yerleştirmesi gerekiyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir