NALLIHAN ‘DA CUMA NAMAZI KILINACAK CAMİLER VE ALANLAR BELLİ OLDU

Haberi Paylaş

NALLIHAN ‘DA CUMA NAMAZI KILINACAK CAMİLER VE ALANLAR BELLİ OLDU

İçişleri Bakanlığı’nın 81 il Valiliğine gönderdiği “Cami ve Mescitlerde Cemaatle İbadet Edilmesi” ile ilgili genelgeleri doğrultusunda Nallıhan ‘da cuma namazı kılınacak olan camiler Nallıhan Kaymakamlığı tarafından belirlendi.

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında süreli olarak kapatılan camilerde 29 Mayıs’tan itibaren tekrar namaz kılınmaya başlanılacak. Öğle ve ikindi namazları sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek tüm camilerde kılınacak ancak Cuma namazı için belirlenen camilerde ve cami avlularında belirlenen kişi sayısı ile kılınabilecek.
29 Mayısta ‘ta kılınacak olan cuma namazı öncesinde bütün tedbirlerin alındığı belirtilirken yeni tip koronavirüs ile mücadele sürecinde 29 Mayıs’ta yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camilerde cuma günü kılınmaya başlanacak.

Nallıhan Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre
İlçemizde cuma namazı kılınacak camiler ve alanlar belli olurken
Bilim Kurulu tarafından belirlenen toplu olarak bulunulacak alanlarda uyulması gereken hijyen, sosyal mesafe, herkesin kendi seccadesini getirmesi vb. kurallar da göz önünde bulundurularak 29 Mayıs 2020 Cuma günü itibariyle belirlenen camilerimizde cemaatle namaz kılınabilecektir.

İLÇEMİZDE HANGİ ALANLAR VE CAMİLERDE NAMAZ KILINABİLECEK?

Nallıhan Kaymakamlığı yapılan açıklamada ilçemizde;

”29 Mayıs 2020 Cuma günü Cuma namazı, İlçe Otobüs Terminali ve Otopark Yeri, İlçe Stadyumu Yanı, Emirtoz Cami, Çayırhan Merkez Camii, Çayırhan Mahallesi TEK Çalışanları Camii ve Çayırhan Mahallesi Barış Camiinde kılınacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir