EMEKLİ OLDU HUZURU KÖYDE BULDU

Haberi Paylaş

EMEKLİ OLDU
HUZURU KÖYDE BULDU

Uzun yıllar Ankara’da yaşayan ve emekli olduktan sonra atalarından miras topraklarda yaşamını sürdürmeye karar veren Erbay Eryücel isimli hemşehrimiz doğup büyüdüğü köyüne dönerek hayvancılık yapmaya karar verdi.

ŞEHİRLERDE YAŞAYAN EMEKLİ HEMŞEHRİLERİNE DE TAVSİYE EDİYOR

Kendi imkanlarıyla ilk etapta 5 adet büyükbaş hayvan alan ve eşi ile birlikte İlçemize bağlı Yukarıbağdere Mahallesinde bağ, bahçe ve hayvancılık işlerini severek yaptıklarını belirten Erbay Eryücel; “köyüme dönerek çok keyifli bir yaşam sürdürmeye başladım . Hayvanlarla uğraşıyorum, bahçemde sebze ekiyorum. En önemlisi doğayla baş başa kalıyorum. Ankara ‘da gürültüden çok sıkıldık. Köyde yaşamak bağ, bahçe ve hayvancılık ile uğraşmak, insanı çok rahatlatıyor. Şehirlerde yaşayan bütün emekli hemşehrilerimize tavsiye ediyorum”ifadelerini kullandı.

HAYVANCILIKLA, BAĞ VE BAHÇEYLE UĞRAŞMAK İNSANI ÇOK RAHATLATIYOR

Büyük şehirlerde yıllarını geçiren ve stresli bir yaşam süren emeklilerin doğup büyüdükleri baba ocağı köylerine dönüp tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde bulunmak istediklerini ancak imkanlarının yetersiz olduğunu söyleyen Eryücel, Devletin sadece emekliler için değil gençlerin de kentlerden köylere dönüşü konusunda bir takım projeleri hayata geçirmesi ve teşviklerde bulunması gerektiğini belirtti.

HAVA VAR, TOPRAK VAR, DOĞA VAR, HUZUR VAR

Rahat ve sakin bir yaşamı tercih ettiği için Yukarıbağdere Mahallesi’ndeki baba ocağına emeklilik sonrası geri dönen
Eryücel , şehirden bıktığımız için köye yerleştik. Burada hayatımızı geçiriyoruz. güzel ilçemizde hava var, toprak var, doğa var. Burada huzur bulduk, sakiniz, araç gürültüsü, kalabalık, stres yok.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir