DOLAN ÇÖP KUTULARINA VATANDAŞLARDAN TEPKİ

Haberi Paylaş

DOLAN ÇÖP KUTULARINA VATANDAŞLARDAN TEPKİ

Nallıhan Atatürk Mahallesi’nde bulunan Parkta çöp kutuları dolup taşarken çevrede yaşayanlar çöplerin bir haftadır alınmadığını belirtiyor.

Nallıhan ‘ın bazı noktalarında
kamuoyunun ortak alanı olarak kullanılan parklarda vatandaşların geride bıraktıkları atıklar ve çöpler çirkin görüntülere neden oluyor.

Hep birlikte kullandığımız alanların bu kadar dikkatsizce kullanılması ve hunharca kirletilmesi özellikle çocukların ve çevrede yaşayanların sağlığını tehdit ediyor.Nallıhan Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Nallıhan’a kazandırılan ve vatandaşların hizmetine sunulan Atatürk Mahallesi Madenciler Sitesindeki park çocukların rahatça eğlendiği ve insanların zaman geçirmek için çokça tercih ettiği parklarımızdan biri olurken çöplerden dolayı rahatsız olan mahalleli durumdan oldukça şikayetçi.

Vatandaşlar ortak alan olarak kullanılan parkların temiz tutulmasında herkesin aynı derecede sorumlu olduğunu ve Belediye görevlilerinin ise buraları sık sık kontrol etmesi gerektiğini ifade ederek “bu alanların temiz kalabilmesi için bilinçli bireylere ihtiyacımız var. Bizler için yapılan bu parklar böylesi bir muameleyi hak etmiyor Lütfen çevremize karşı daha duyarlı olalım. Bu çirkin görüntü mahallemize, İlçemize hiç yakışmıyor. Bu noktada en büyük sorumluluk bizlere düşüyor” ifadelerini kullandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir