ANKARA’DA UZAKTAN EĞİTİMDE EN BAŞARILI İLÇE NALLIHAN

Haberi Paylaş

ANKARA’DA UZAKTAN EĞİTİMDE EN BAŞARILI İLÇE NALLIHAN


Nallıhan İlçesi , Covid-19 Pandemi’si sürecinde
uzaktan eğitim süresince gösterdiği yüksek performansıyla, Ankara ilçeleri sıralamasında 1.sırada yer aldı.

Koronavirüs salgını nedeniyle ülkemizde milyonlarca öğrenci
23.03.2020 tarihinden itibaren EBA ve EBATV üzerinden uzaktan eğitim alırken Nallıhan İlçesi uzaktan eğitim çalışmaları kapsamında EBA ders kullanım raporuna göre Ankara ilçeleri arasında ilk sırayı aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan uzaktan eğitim çalışmalarına Nallıhan’da büyük önem verildiğinin bir göstergesi olarak yakalanan bu başarının EBA Ders (Okulöncesi, İlkokul, Ortaokul ve Lise 9 ve 10. sınıf öğrencileri için) ve Akademik Destek (Lise 11 ve 12. sınıf öğrencileri için) platformları EBA ders kullanım ve Akademik Destek kullanımına göre değerlendirildiği ve yapılan bu değerlendirme sonucunda Nallıhan İlçesinin Ankara’nın 25 ilçesi arasında açık ara birinci olduğu ifade edilirken Nallıhan Kaymakamlığı Resmi Web Sitesinden yapılan açıklamada,
“Bu zorlu ve uzun geçen süreçte katkılarını esirgemeyen başta Nallıhan Kaymakamı Murat Kahraman’a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Benlice’ye, bu başarının kazanılmasında emeği geçen tüm okul yöneticilerine, öğretmenlere, velilere ve öğrencilerimize teşekkür ederiz” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir