Haberi Paylaş

PİKNİK ALANLARINDA ÇÖP REZALETİ

Nallıhan ‘da hafta sonu piknik alanlarına akın eden vatandaşların arkalarında bıraktıkları çöpler piknik alanlarında hoş olmayan görüntüler oluşturuyor.

Nallıhan – Belenören yolu üzerinde yer alan ve Onsekiz Deresi Piknik Alanı olarak bilinen ormanlık alan piknikçiler tarafından yoğun ilgi görürken bu alana vatandaşlar tarafından bırakılan çöpler ortaya hoş olmayan manzaraların çıkmasına sebep oluyor.
Piknik yaptıkları bölgeden çöpleri toplamayarak ayrılan vatandaşlar, geride adeta bir çöp yığını bırakıyorlar.
Piknikçilerin bıraktıkları çöpler, görenleri şaşırtırken, ortaya çıkan manzaralar piknik alanına gölge düşürüyor. Nallıhan İlçe merkezine yakınlığı ile bilen ve özellikle hafta sonunda çok sayıda vatandaşı ağırlayan piknik alanında bırakılan çöplerden dolayı rahatsızlık duyduklarını belirten vatandaşlar , piknik alanlarını temiz tutmanın bir vatandaşlık görevi olduğunu ifade ederek “Etrafa atılmış ve doğada çözünürlüğü olmayan cam şişeler ve kırık şişe parçaları doğayı tehdit etmesinin yanı sıra buraya gelen ailelerin, çocukların da zarar verebilir. Burada gönül rahatlığı ile piknik yapmak için geldik oturacağımız yerdeki çöpleri kendimiz topladık. Yedikleri yemek artıklarını bile toplamayan sorumsuz kişileri kınıyoruz” ifadelerini kullanarak tepkilerini dile getirdiler.
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir