Haberi Paylaş

Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan;

“NALLIHAN YOLU BİRAN ÖNCE YAPILMALI, HIZLI TREN AYAŞ-BEYPAZARI-NALLIHAN HATTINDAN GEÇMELİ”


TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bütçesinin görüşmelerinde bir konuşma yapan Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan” Çayırhan – Nallıhan arası 23 kilometrelik yol sıkıntısı ve Çok Hızlı Tren Yolunun
Ayaş, Beypazarı, Nallıhan hattından geçmesi konusunda talepleri dile getirdi.


Daha önce Nallıhan yolunun 2017 yatırım programına alınması konusunda yoğun çaba sarf eden Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan, konuşmasında, Nallıhan yolunun tamamlanmasını ve Ankara İstanbul Çok Hızlı Tren Yolunun, tarihi İpek Yolu olan, Ayaş Beypazarı Nallıhan hattından geçirilmesi gerektiğini söyledi. Ceylan, 2016 yılında yatırım programına alınmış olmasına rağmen Ankara İstanbul Karayolunun Nallıhan bölümündeki 23 kilometrelik yolun un yıllardır ihmal edilmiş olmasının kendilerini sıkıntıya soktuğunu belirterek
Eti Sodanın onlarca kamyonunun bu yolda günde bir kaç sefer yaptığını ayrıca Beypazarı sebze tırlarının bu yolu kullandığını söyledi.
Yolda hemen hemen her gün kaza yaşandığını ve kendisinin de bu yolda kaza yaptığı örneğini vererek yolun bir an önce yapılması gerektiğini belirtti.
Bu yolun pahalı bir yol olmadığına işaret eden Ceylan konuşmasında, “Sizde İstanbul ‘a giderken bu yoldan geçerseniz bizim ne derece haklı olduğumuzu çok net bir şekilde görürsünüz’ ifadelerini kullandı.
Tarihi İpek yolunun da buradan geçmesinin ayrı bir öneminin olduğunu ve yol güzergâhında Nallıhan Tabduk Emre Türbesi ve Göynük Akşemseddin Türbesinin bulunduğuna dikkat çeken Ceylan,
Diğer yandan Ankara İstanbul Çok Hızlı Tren Yolunun burdan geçmesi halindeTürkiye nüfusunun 4′ te birine tekamül eden yaklaşık 22 milyon nüfus sirkülasyonunun bu yol üzerinde olduğunu ve hızlı trenin buradan geçmesiyle birlikte Ankara- İstanbul illeri arasındaki mesafenin önemli ölçüde kısalacağını vurguladı.
Ankara Milletvekilimiz Nevzat Ceylan konuşmasının sonunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bütçesinin hayırlı olmasını diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir