Haberi Paylaş

Bakan Karaismailoğlu Talimat Verdi.
NALLIHAN YOLU İHALEYE ÇIKIYOR


Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Nallıhan’a gelerek bir takım incelemerde bulundu. Belediye önünde Nallıhan Kaymakamı Ergün Baysal, Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Ak Parti Nallıhan İlçe Başkanı Ertunç Güngor ve Ankara tarafından karşılanırken Ankara Milletvekilleri Asuman Erdoğan Zeynep Yıldız, Orhan Yeğin ve Nevzat Ceylan Bakana eşlik ettiler. Karayolları Genel Müdürü ve Ankara Bölge Müdürü’nün yer aldığı Nallıhan ziyaretinde
Bakan Adil Karaismailoğlu, Nallıhan Belediye Başkanlığı ve Ak Parti İlçe Başkanlığı ziyaretinde bulundu. Bakan Karaismailoğlu, Nallıhan ‘da yapılan çalışmalar ve mevcut sorunlar ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduktan sonra Nallıhan – Ankara karayolu Kuş Cenneti bölümünde yapılan tünel inşaatı ve 2016 yılında programa alınmasına rağmen yapılamayan Nallıhan – Ankara Karayolu güzergâhında incelemerde bulunmak üzere Nallıhan İlçe merkezinden ayrıldı. Bakan Karaismailoğlu Davutoğlan Kuş Cenneti Mevkiinde inşaatına bir süre ara verilip yeniden çalışmalarına başlanan tünel şantiyesini gezerek yetkililerden bilgi aldı.
Nallıhan yolunun çift yol olmayan bölümünün ihaleye çıkılması için Karayolları Genel Müdürüne talimat veren Bakan Karaismailoğlu ayrıca Kuş Cenneti Köprüsünün ve tünelinin 2021 yılında tamamlanacağı müjdesini verdi. Karaismailoğlu Ayrıca Nallıhan ‘da telefon çekmeyen yerler içinde talimat verdi.
Calışmaların bir an önce tamamlanması konusunda gerekenin yapılacağını ifade etti.

Bütünsel kalkınma vizyonları doğrultsunda ülkenin dört bir yanını hizmetler ile donatmak, halka ulaşım, sosyal ve ekonomik anlamda daha rahat bir hayat sunabilmek için canla başla çalıştıklarını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından verilen talimatlar neticesinde bugün heyet incelemeye geliyor. Ak Parti İlçe Başkanı Ertunç Güngör’ ün ekip ile beraber olacağı öğrenilirken öğle saatlerinde temaslarını tamamlayan Karaismailoğlu Nallıhan’dan ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir