Haberi Paylaş

YENİ KİMLİK VE EHLİYET BİRLEŞTİRME BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR

1 Ocak 2017 itibariyle tüm yurtta uygulanmaya başlanan yeni çipli kimlik katlarının başvuru alımları devam ederken gerekli evraklarını tamamlayan vatandaşlarımız Nallıhan İlçe Nüfus Müdürlüğüne yeni kimlik almak için başvurularını yapıyor.

Vatandaşlarımız kimlik için başvuruda bulunduktan sonra 10-15 gün içerisinde yeni kimliklerine kavuşurken yeni kimlik kartlarına vatandaşların büyük ilgisi sürüyor.

2017 yılı başından itibaren ilçemiz Nallıhan’da kimliğini yenileyen vatandaş sayısı 20.299 sayısına ulaşırken 4 Nisan 2018 tarihinden itibaren Nallıhan Nüfus Müdürlüğünden sürücü belgesi verilen vatandaş sayısı da 4892 oldu.

EHLİYET KİMLİĞİN İÇİNDE

Diğer yandan İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan kimlik ehliyet birleştirme projesi tüm yurtta yoğun ilgi görüyor. Dünyada ilk ve tek uygulama yeni nesil sürücü belgelerindeki bilgiler, çipli kimlik kartlarına entegre ediliyor. Bu uygulama kapsamında 24.02.2021 tarihi itibariyle Nallıhan Nüfus Müdürlüğüne randevu sistemi üzerinden başvuru yaparak sürücü belgesini yeni kimlik kartına entegre ettiren vatandaş sayısının ise 311 kişi olduğu öğrenildi.

Bu işlem sayesinde vatandaşların, trafikte yanlarında ayrıca sürücü belgesi bulundurma zorunluluğunun ortadan kalktığını belirten Nallıhan İlçe Nüfus Müdürü Recep Taşçı. Yeni tip sürücü belgesi ve yeni tip kimlik kartına sahip olanlar, kimlik kartlarıyla nüfus müdürlüklerine başvurduklarında ya da kimlik değiştirmek için nüfus müdürlüklerine geldiklerinde bu hizmetten ücretsiz yararlanabileceklerini ifade etti.

RANDEVU ALINMASI GEREKİYOR

Sürücü belgesi bilgisini kimlik kartına yükletmek isteyenler nüfus müdürlüklerine NVİ Çağrı Merkezi Alo 199 veya https://randevu.nvi.gov.tr adresinden randevu alarak başvuru yapabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir