Haberi Paylaş

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KIRSAL KALKINMA HAMLESİ SÜRÜYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, çiftçinin her koşulda yanında olmayı sürdürüyor.


Başkentli çiftçilerin tarımsal üretimlerini artıracak destek programlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, yerli üreticilere 5 milyondan fazla domates ve sivri biber fidesi dağıtımına başladı.


Başkent tarımını geliştirerek kent ekonomisine katkıda bulunmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi fide dağıtımıyla aynı zamanda çiftçilere de ekonomik yönden destek sağlamayı amaçlıyor.

Üreticilerin özellikle talep ettiği Nergis cinsi domates ile Demre cinsi sivri biber fidesine destek verildiğine dikkat çeken Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürlüğü ekipleri, 12-20 Mayıs tarihleri arasında fide dağıtımlarına hız kesmeden devam edileceğini belirttiler.

Başkentli çiftçilerin ihtiyaçları doğrultusunda sebze fidesi dağıtımına başladıklarını ifade eden Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Fazıl Köremezli,
“Ankara’nın 25 ilçesinde yaşayan 2 bin 503 üreticiye domates ve biber fidesi dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Toplam 5 milyon 616 bin 450 adet sebze fidesi Başkentli çiftçilere teslim edilecek. Ankaralı çiftçileri önümüzdeki yıllarda da farklı sebze fideleri ile daha fazla sayıya ulaşacak şekilde desteklemeyi planlıyoruz” dedi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Ekipleri tarafından Nallıhan’da erkenci sebze hibe fideler Çamalan,Kuzucular,Tekirler,Ozan ve Yenice Mahallelerinde çiftçilere dağıtımı yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir