Haberi Paylaş

ÇEKMEYEN CEP TELEFONLARI MAHALLE SAKİNLERİNİ İSYAN ETTİRİYOR

İlçemize bağlı Eymir , Atça , ve Yeşilyurt Mahallelerinde telefon şebeke vericilerinin iyi çekmemesi nedeniyle vatandaşlar cep telefonu ile görüşmekte zorluk çekiyor.
Bölgeye en yakın baz istasyonlarının kilometrelerce uzakta olması cep telefonları ile görüşmenin oldukça güç olduğu bölgede yaşayan vatandaşlar bu durumdan şikayetçi.Uzaktan eğitim gören öğrencilerin de sorun yaşadığını belirten vatandaşlar bölgede cep telefonları ile konuşmanın adeta işkence haline dönüştüğünü, Başkentin köyleri olması ve 2021 yılını yaşamalarına rağmen cep telefonlarıyla tam anlamıyla görüşebilmenin zor olduğunu belirten vatandaşlar “Pandemi döneminde uzaktan eğitim gören öğrencilerimiz de bu durumdan etkilenmektedir. Yetkililerin bu duruma çözüm bulmasını ve bölgeye baz istasyonu veya güçlendirici ekipmanlar konulmasını ve operatör şirketlerinin bu sorunla ilgilenmesini istiyoruz. Cep telefonumuz var, her ay fatura da ödüyoruz. Bayramlarda sevdiklerimizle konuşmak, bayramlaşmak için telefonun çektiği arazilere gitmek zorunda kalıyoruz” diye tepkilerini dile getiriyorlar.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun geçtiğimiz aylarda yaptığı Nallıhan ziyaretinde bu sorunun giderilmesi yönünde talimatlar vermesine rağmen hiç bir çalışmanın yapılmadığını
İfade eden vatandaşlar Eymir, Atça ve Yeşilyurt Mahallelerinde oturan vatandaşların yaşadığı bu sıkıntının giderilmesini istediler.
Bu konuda mahalle muhtarlıkları tarafından resmi makamların bilgisi doğrultusunda ilgili GSM operatörlerine dilekçe yazarak girişimlerde bulunduklarını ancak bir sonuç almadıklarını belirten Atça Mahallesi Yardımlaşma, Dayanışma, Kültür Turizm ve Kalkınma Derneği Başkanı Sedat Eymür, “Acil bir durum olduğunda dağlara, tepelere çıkıyoruz. Bu Mahallerimiz için acil baz İstasyonu kurulmasını istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir