Haberi Paylaş

YOL KENARINA PARK EDEN KAMYON TIRLAR TEHLİKE SAÇIYOR

Ankara-İstanbul (D140) Karayolunun Nallıhan İlçe Merkezinden geçen bölümünde yol kenarlarına park eden kamyon ve tırlar trafik güvenliğini tehlikeye sokuyor.

Kamyon, tır ve silobasların ana yol kenarına park etmeleri sonucu görüş alanı daralan yolun kazaya her an davetiye çıkaracağını söyleyen vatandaşlar
yolu araç park yerine çeviren kamyon ve silobas ve tır gibi ağır tonajla araçların her an büyük bir kazaya neden olmasından endişe ettiklerini belirtiyorlar.

‘BİR AN ÖNCE TEDBİR ALINMALI’

Zorunlu haller dışında karayolu üzerine park etmenin yasak olmasına rağmen D 140 karayolu üzerinde park halinde bulunan araçlar hem ilçe halkının hemde sürücülerin can güvenliğini tehlikeye atarak yol üzerine park etmeye devam ediyor. Vatandaşlar geceleri tır ve diğer ağır tonajlı araçların Ankara- İstanbul Karayolu İlçe Merkezi bölümüne sırayla dizildikkerini ve yolu tır parkına çevirdikleri ve bu durumun yol üzerinde seyir halinde olan ayrıca ara sokaklardan karayoluna çıkacak olan sürücülerin görüş alanını engellendiğini ve her an kazaya davetiye çıkardığını ifade ederek Emniyet’in bu konuda bir an önce tedbir almasını istiyorlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir