Haberi Paylaş

YOL DEĞİL KÖSTEBEK YUVASI

İlçemize bağlı Çamalan Mahallesi’nde yollarının köstebek yuvasına dönmüş olması vatandaşları isyan ettiriyor.

 

İlçe Merkezine 60 kilometre mesafede yer alan Çamalan Mahallesinde adeta Köstebek yuvasına dönen ayrıca Kuzucular, Çamalan, Ozan, Nebioğlu ve Beydili Mahallerini birbirine bağlayan köy yolunda oluşan çukurlar ve çökmeler vatandaşların tepkisine neden olurken hemen hemen her gün köy yollarını kullanmak zorunda olan vatandaşlar bu duruma isyan ediyor.

Köy yolunun bazı bölümlerine oluşan büyük çukurlar ulaşımı aksatırken yolda oluşan çukurlar ve çökmeler araçlarda arızalara neden oluyor.

Bir çok köyün İlçe merkezine ve diğer köylere ulaşımını sağlayan yolda oluşan çukurlar nedeniyle araçlarının ilerlemekte güçlük çektiğini belirten köylüler
“Yoldaki Çukurlar nedeniyle araçlarımızın ön takımları arızalanıyor, lastikleri patlıyor. Bu yolda resmen çile çekiyoruz” ifadelerini kullanarak en kısa süre içinde ilgili kurumlardan bu yolda bir çalışma beklediklerini söylediler.

Çamalan Mahallesi Muhtarı Ömer Faruk Çetiner, bozuk yol konusunda Büyükşehir Belediyesine dilekçe ile başvurduğunu ancak henüz bir sonuç alamadığını belirterek ne kadar dolgu ve yama yapılsada yağışlar ve ağır tonajlı araçların sık sık bu yolu kullanması nedeniyle asfaltın bu kadar kısa sürede bozulmasının manidar olduğunu vurguladı. Çetiner,
“Büyükşehir Belediyesine gerek sözlü olarak gerekse yazılı olarak o kadar talep etmemize rağmen
bu yolun kadastro yolu olmadığı yönünde yanıt aldık. Aynı şey İlçe Belediyesi tarafından da ifade edildi. Biz kendilerinden duble yol veya otoban istemiyoruz” ifadelerini kullanarak bir an önce mevcut yolun bakımının yapılmasını istediklerini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir