Haberi Paylaş

NALLIHAN’DA LAVANTA YETİŞTİRİCİLİĞİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

 

19 Ekim 2021 tarihinde saat
10:00’da Ayhan Sümer Kültür Merkezi Toplantı Salonunda yapılan lavanta yetiştiriciliği bilgilendirme toplantısına Nallıhan Belediye Başkan Yardımcısı Serhat Selvi, Nallıhan İlçe Tarım ve Orman Müdürü Orhan Akın’ın yanı sıra Mahalle muhtarları, vatandaşlar ve lavanta üreticileri katıldı.

Toplantıya katılan Lisinia Doğa Proje Koordinatörü Veteriner Hekim Öztürk Sarıca katılımcılara lavanta yetiştiriciliği konusunda bilgiler verdi.

 
Özgür Sarıca, yeni ve farklı bir bitki olan lavantanın ekonomiye ve istihdama katkı sağlayacağını belirterek kozmetik ve parfümeri sektörü başta olmak üzere, temizlik ve hediyelik eşya endüstrilerinde de yoğun şekilde kullanılan lavanta bitkisinin önemine dikkat çekerek ekonomik olarak Nallıhan ilçesine katkı sağlayacağına ve istihdamın artmasına da vesile olacağını ifade etti.

Sunumunda Nallıhan bölgesi için alternatif bir tarım ürünü olan lavantaya çiftçilerin rağbet göstermesinde yarar olacağını ifadelerine yer veren Lisinia Doğa Proje Koordinatörü Veteriner Hekim Öztürk Sarıca lavanta üretimi hakkında detaylı bilgiler vererek üreticilerin sorularını yanıtladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir