Haberi Paylaş

DOĞALGAZ DEPOLAMA VE BASINÇ DÜŞÜM İSTASYONU KURULUMU TAMAMLANIYOR


Nallıhan’da doğalgaz altyapı çalışmaların tamamlanmasının ardından Eski Ankara Caddesi üzeri ve Mezarlık karşısında bulunan alanda yapımına başlanan Sıkıştırılmış Doğalgaz Depolama ve Basınç Düşüm İstasyonu (CNG) kurulumu tamamlanmak üzere.
Boru hattı henüz döşenmemiş bölgelerde kullanımına imkan sağlamak amacıyla TSE ve Avrupa normlarında, özel stok ünitelerine sıkıştırılmış olarak doldurulan gaz, özel kamyon, çekici ve tırlar vasıtasıyla taşınarak kullanıcılara ulaştırılmasına imkan sağlayan CNG sistemi, ev kullanımından sanayi kuruluşlarına kadar tüm enerji kullanım alanlarında rahatlıkla uygulanıyor.
bu sayede doğalgaz boru hattı olmayan bölgelerdeki kişi ve kuruluşlar da doğalgazın sunduğu avantajlardan yararlanma imkanı bulabiliyor.
Nallıhan’da kurulum aşaması tamamlanmak üzere olan Sıkıştırılmış Doğalgaz Depolama ve Basınç Düşüm İstasyonuna Başkentgaz’ın altyapı sisteminin bağlanmasıyla birlikte CNG istasyonundan tır ve kamyonların arkasındaki paletlerden alınan ve basıncı düşürülen doğalgaz konutlarda tüketime hazır hale getirilecek.


Nallıhan’da doğalgaz tüketimi başladıktan sonra tüketime göre doğalgaz takviyesinin tır ve kamyon paletleriyle sürekli yapılacağı ifade edilirken Başkentgaz ekipleri tarafından doğalgaz tesisatı tamamlanmış konutlara kontrol amaçlı gazın verildiği ve Aralık ayı ortalarına doğru Nallıhan’da doğalgaz kullanımının başlayacağı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir