Nallıhan’da Dolu ve Yağış Ömerşeyhler’i Vurdu

Haberi Paylaş

Nallıhan’da Dolu ve Yağış Ömerşeyhler’i Vurdu

Nallıhan’da geçtiğimiz günlerde ilçe merkezini etkisi altına alan kuvvetli dolu ve sağanak yağış köylerde de etkili oldu.

Ömerşeyhler mahallesinde dün akşam etkili olan kuvvetli dolu ve sağanak yağışta köy merkezinde bulunan yol çöktü. Köy kanallarının tıkanması ile 2 ev sel sularından etkilendi, bir evin garajı çöktü. Hilmi Çakır’a ait evin temelinde bulunan samanlık sel suları altında kalarak samanlar telef oldu. Bir köpek sel sularına kapılmaktan son anda kurtuldu.
Köy muhtarı Ayhan Çakır dün 19.30 sıralarında başlayan kuvvetli dolu ve sağanak yağış yüzünden köyün heryerinin battığını belirterek “Köy evi de zarar gördü 2 ev de sel sularından etkilendi Allah’ım tüm afetlerden bizleri korusun” dedi.
Köy vatandaşlarından Ismail Duran “Çalışmalar başladı yağmur felaketi sonrası 2 ev zarar gördü ve bazı yollarda da göçük meydana geldi” dedi.

Başkan Öntaş Olay Yerinde İnceleme Yaptı

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş sel afeti yaşanan Ömerşeyhler köyüne gelerek olay yerinde incelemeler yaptı. Köyde yaşanan felaketi olay yerinde gören Öntaş köy muhtarı Çakır’a gerekli çalışmaları başlatacağının sözünü vererek geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir