YAŞLILARIN EVLERİ TEMİZ YÜZLERİ GÜLEÇ

Haberi Paylaş

Nallıhan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın uyguladığı evde temizlik hizmeti yaşlı ve ihtiyaç sahibi kimselerin yüzünü güldürüyor.

Nallıhan S. Y. D.Vakfı , yaşlılık, fiziksel güçsüzlük, sağlık sorunları ve ekonomik yetersizlikler nedeniyle evlerinin temizliğini yapamayan 65 yaş üstü kimselere, engelli, hasta ve dezavantajlı ilçe sakinlerine düzenli olarak evde temizlik hizmeti veriyor. Vakıf Müdürlüğü bünyesinde verilen hizmet için 5 kişiden oluşan ekip İlçe merkezi ve kırsal mahallelerde tespit edilen vatandaşlara giderek onların evlerinin camları siliniyor, mutfak ve banyoları temizleniyor, ev ortamı toparlanarak çöpler atılıyor ayrıca temizlik malzemesi ihtiyaçları da karşılanıyor.
Nallıhan S. Y. D. Vakfı Müdürü İbrahim Elagöz, bu uygulamanın ilçede 3 yıldır devam ettiğini belirterek vatandaşların bu uygulamamızdan son derece memnun olduklarını söyledi. Elagöz, Aile Destek Merkezi kursiyerleri tarafından üretilen yemeklerin ekipler tarafından kimsesiz ve ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine ulaştırılıldığına işaret ederek S. Y. D. Vakfının bu uygulamasının ileriki yıllarda da devam edeceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir